Znajdujesz się w przeglądzie wyników na żywo

Nazwa badania: Pływanie oraz fakty i mity z nim związane.


Czy umiesz pływać?

N = 626


Kto nauczył Cię pływać?

N = 622


Co sprawia Ci największe problemy w nauce pływania?

N = 582


Jak długo pływasz?

N = 621


Jakim stylem umiesz pływać?

N = 574


Gdzie lubisz najbardziej pływać?

N = 569

Czy w Twoim miejscu zamieszkania znajduje się basen?

N = 620


Jak często chodzisz na basen?

N = 619


Oceń w skali od 1 do 5 w jakim stopniu umiesz pływać.

N = 618


Jaki pozytywny wpływ na
Twój organizm ma pływanie?

N = 565


Żabka jest najlepszym stylem pływackim przy skrzywieniach kręgosłupa...

N = 612

Brak wykresu dla pytania:


MIT
Przy pływaniu żabką konieczne jest bardzo wysokie podnoszenie głowy i nienaturalne wyginanie szyi. Silne napinanie mięśni może prowadzić do bólów karku, a przy długotrwałym i nieprawidłowym pływaniu nawet do zwyrodnień. Styl ten może też pogłębiać skrzywienie kręgosłupa w odcinku lędźwiowym


Pływając nie pocimy się...

N = 617

Brak wykresu dla pytania:


MIT
Pocimy się (czasem nawet mocniej niż przy innym wysiłku), tylko tego nie odczuwamy. Zmierzono, że wyczynowi sportowcy przy trwającym godzinę treningu tracą średnio 1,5 –2 litrów wody. Z tego powodu pamiętaj o nawadnianiu organizmu.


Nie należy jeść przed pływaniem...

N = 615

Brak wykresu dla pytania:


FAKT
Gdyż jesteśmy narażenie na wystąpienie kolki.Kolka jelitowa jest przypadłością występującą najczęściej u niemowląt ale może się pojawiać również u starszych dzieci, a niekiedy dotyka również dorosłych.Ostry ból brzucha w czasie pływania może być tragiczny w skutkach, dlatego należy sprawę potraktować poważnie, szczególnie, jeżeli pływamy na niestrzeżonych kąpieliskach. Ile należy więc odczekać przed pływaniem? Godzina w zupełności wystarczy.


Szybkość pływania zależy od częstotliwości ruchów w wodzie...

N = 613

Brak wykresu dla pytania:


MIT
W pływaniu przede wszystkim liczy się technika. Ważne jest zarówno minimalizujące opory ułożenie ciała, jak i prawidłowe ruchy rąk i nóg. Popatrz na wyczynowych pływaków. Wykonują o połowę mniej ruchów i poruszają się bardzo spokojnie.


Pływanie rekreacyjne nie może szkodzić...

N = 615

Brak wykresu dla pytania:


FAKT
Jeśli pływasz rzadko, nie przemęczasz się, robisz długie przerwy w wysiłku (czyli raczej idziesz się popluskać, niż trenować), to nawet pływając nieumiejętnie, nie zrobisz sobie krzywdy. Jeśli jednak chcesz zacząć regularne treningi,popracuj nad udoskonaleniem techniki.


Nawet niezbyt umiejętne pływanie jest zdrowsze od uprawiania innych dyscyplin sportowych...

N = 616

Brak wykresu dla pytania:


MIT
Błędna postawa i niesymetryczne ruchy mogą przy długotrwałym wysiłku prowadzić do przeciążeń pewnych grup mięśniowych. Wówczas zamiast pozbyć się bólu kręgosłupa,możesz tylko nasilić problem.


Pływanie dobre na kręgosłup
Kluczową zaletą pływania jest to, że ćwiczy ono Twoje ciało bez obciążania stawów i kręgosłupa. Pływanie jest więc rewelacyjne dla osób, które cierpią na problemy ze stawami czy skrzywienia kręgosłupa takie jak skolioza i nie mogą biegać czy chodzić na fitness. Będąc w wodzie nie masz styczności z podłożem, nic nie krępuje Twoich ruchów i nie obciąża dodatkowo kręgosłupa ani stawów w żadnej części ciała.
Znane są Ci te informacje?

N = 617


Pływanie dobre na serce
Pływanie również zbawiennie wpływa na Twoje serce. Jest to świetne ćwiczenie kardio. Serce bije szybciej, jest lepiej dotlenione ponieważ podczas pływania niejako jesteśmy zmuszeni do prawidłowego oddychania. Pływaj jak najwięcej, Twoje serce będzie Ci za to wdzięczne i na pewno Ci się zrewanżuje.
Jesteś tego samego zdania?

N = 617


Pływanie relaksuje
Pływanie naprawdę odpręża i relaksuje nasze ciało i umysł. Pozwala zapomnieć o troskach dnia codziennego i nabrać dystansu. Pływanie wymęczy nasze ciało, ale jednocześnie da mu odpocząć. Pływanie jest rytmiczne, przez co koi nerwy i ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Ponadto, szum wody bardzo uspokaja.
Dobre informacje?

N = 618


Pływanie kształtuje całe ciało
Podczas pływania pracuje całe ciało, niemal wszystkie mięśnie – ręce, nogi, brzuch, pośladki, barki. I to wszystko bez obciążenia stawów. Pływanie pomaga utrzymać ciało w sprawności fizycznej, dobrej kondycji, pozbyć się zbędnych kilogramów, cellulitu, nadaje sylwetce pożądany kształt. Wyglądamy lepiej, skóra jest napięta, czujemy się świetnie.
Zainteresowały Cię te informacje?

N = 618


Pływanie wpływa dobrze na skórę
Podniesione tętno i szybsze bicie serca to zwiększony przepływ krwi przez naczynia krwionośne i w efekcie - lepsze natlenienie tkanek, w tym skóry. Dlatego po basenie wyglądasz tak pięknie.
Oceń w skali od 1 do 5 jak podobała Ci się ta ankieta.

N = 619


Jak często korzystasz z internetu?

N = 617


Jakie masz wykształcenie?

N = 619


Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa?

N = 619


Wybierz płeć:

N = 618

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2


Ile masz lat?

N = 618

 


W jakim województwie mieszkasz?

N = 619