Znajdujesz się w przeglądzie wyników na żywo

Nazwa badania: Owocowa ankieta.

Brak wykresu dla pytania:

Owocowa ankieta.

Jak nazywany jest owoc przedstawiony na zdjęciu?

N = 671

Brak wykresu dla pytania:
Ręka Buddy.
Ręka Buddy to rodzaj cytrusa znany ze swojego niezwykłego kształtu. Rośnie na małych krzewach w Azji. Gruba skóra ręki Buddy jest wykorzystywana przy produkcji słodyczy. Miąższu się nie jada.

Który owoc jest najlepszym źródłem bromeliny?

N = 668

Brak wykresu dla pytania:
Ananas.
Bromelina jest mieszaniną trzech enzymów rozkładających białko. Hamuje krzepnięcie krwi, obniża ciśnienie, powoduje redukcję złogów tłuszczowych w tętnicach. Zapobiega przeziębieniom i rozluźnia mięśnie. Najlepszym źródłem bromeliny jest ananas.

Grejpfrut to roślina cytrusowa powstała ze skrzyżowania:

N = 666

Brak wykresu dla pytania:
Pomelo z pomarańczą.
Grejpfrut to krzyżówka pomelo (pomarańczy olbrzymiej) z pomarańczą chińską.

Kto jest największym producentem orzechów laskowych?

N = 667

Brak wykresu dla pytania:
Turcja.
Orzechy laskowe spożywane są przez ludzi od najdawniejszych czasów i we wszystkich obszarach, gdzie występują leszczyny. Roczna produkcja orzechów laskowych na świecie wynosi ok. 600–750 tys. ton, przy czym większość pochodzi z Turcji.

Figa rajska czy pizang to inaczej ... ?

N = 665

Brak wykresu dla pytania:

Banan.

Banan zwyczajny to według Wikipedii inaczej; błogosława, figa rajska, muza, pizang, banan zaostrzony. Banan zwyczajny jest hybrydą prawdopodobnie dwóch gatunków dzikich: Musa acuminata i Musa balbisiana; Nie stwierdzono występowania w stanie dzikim. Roślina uprawna najczęściej w krajach o klimacie tropikalnym.

Jak nazywa się nauka o drzewach i krzewach owocowych?

N = 663

Brak wykresu dla pytania:
Pomologia.
Pomologia (z łac. pomum – owoc) to dział sadownictwa. Nauka o budowie, pochodzeniu i pokrewieństwie, a także funkcjonowaniu oraz właściwościach użytkowych odmian drzew i krzewów owocowych. Klasyfikacje pomologiczne oparte są przeważnie na morfologii owoców.

Co wypełnia wnętrze strąków Guaje?

N = 664

Brak wykresu dla pytania:

Jadalne owoce.

Guaje (z języka nahuatl huaxin) – meksykańskie określenie kilku gatunków drzew z rodziny bobowatych o jadalnych owocach (strąkach). Spożywa się również młode liście tych drzew, określane mianem huaxquelite lub guasquelite.

Antypka to gatunek z rodzaju?

N = 662

Brak wykresu dla pytania:

Wiśnia.

Wiśnia wonna, antypka (Cerasus mahaleb) to gatunek z rodziny różowatych z rodzaju wiśnia. Nasiona antypki mają bardzo silny aromat przypominający zarówno gorzkie migdały i wiśnie. Po zmieleniu stosowane są jako przyprawa do wyostrzenia smaku wyrobów cukierniczych. Owoce są mało przydatne, ponieważ w smaku są zbyt cierpkie i gorzkie.

Co to za owoce?

N = 663

Brak wykresu dla pytania:

Liczi.

Choć uprawiane w wielu krajach o ciepłym klimacie. W Polsce liczi pojawia się rzadko, gdyż nie nadaje się do dalekiego transportu - dojrzewa tylko na drzewach i jest nietrwałe.

W produkcji których przetworów owocowych nie dodaje się cukru ani substancji żelujących?

N = 662

Brak wykresu dla pytania:

Powideł.

Śliwki to jedne z najsłodszych owoców, dlatego powidła powstają z samych śliwek, które gotowane są przez wiele godzin. Śliwki na powidła powinny być zbierane najpóźniej, jak to możliwe - aby zawierały jak najwięcej cukru.

Ile gatunków jeżyn rośnie w Polsce?

N = 663

Brak wykresu dla pytania:
50-90.
Systematyka jeżyn jest niezwykle skomplikowana, gdyż potrafią rozmnażać się bezpłciowo, tworząc liczne apomikty. Istnieje oddzielna specjalizacja naukowa w dziedzinie taksonomii jeżyn (w tym malin) - batologia.

Który puchar zwieńczony jest ananasem?

N = 664

Brak wykresu dla pytania:
Puchar z Wimbledonu.
Ananas wieńczący puchar wręczany zwycięzcy Wimbledonu to niegdysiejszy symbol luksusu. W siedemnastowiecznej Anglii importowane z tropików ananasy pojawiały się tylko w domach bogaczy.

Z jakiego kraju pochodzą owoce kiwi?

N = 663

Brak wykresu dla pytania:

Chiny.

Aktinidia chińska, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z najludniejszego kraju świata. Wywodzi się z górnego biegu Jangcy. Jednak obecnie największe jej uprawy znajdują się we Włoszech i na Nowej Zelandii, gdzie wyhodowano smaczniejszą odmianę tych owoców i notabene żyje ptak kiwi.

To największy owoc rosnący na drzewie, osiągający do 55 kg.

Jego nazwa to?

N = 663

Brak wykresu dla pytania:
Dżakfrut.
Dżakfrut to owoc drzewa bochenkowego występującego w Azji Południowej, Południowo-wschodniej i Afryce. Osiągają do 90 cm długości, 50 cm średnicy i 55 kg masy. Owoc jest często używany w kuchni indyjskiej.

Jaki kwas odpowiada za kwaśny smak zielonych jabłek?

N = 661

Brak wykresu dla pytania:
Kwas jabłkowy.
Kwas jabłkowy jest bardziej kwaśny w smaku od kwasu cytrynowego, i to właśnie on używany jest do produkcji "ekstremalnie kwaśnych" cukierków. Kwas jabłkowy występuje we wszystkich owocach i wielu warzywach.