Baza wyników ankiet (beta)

Gry internetowe

Utworzył: Przemysław

Data badania: od 2017-11-08 do 2017-11-30

grasz w gry internetowe Lubisz gry internetowe
Przejdź do wyników

Kto wypowiedział te słowa?

Utworzył: Klaudia

Data badania: od 2017-11-07 do 2017-11-30

Kto wypowiedział te słowa : "Człowiekiem jestem i nic, ... TERENCJUSZ Komediopisarz rzymski, jeden z dwóch (obok..."Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak... WINSTON CHURCHILL Brytyjski polityk, mąż stanu, mówca...Zgodnie z legendą, podczas jednej z wypraw Aleksander Wi... DIOGENES Z SYNOPY (ur. ok. 413r. p.n.e. w Synopie, zm...''Czasami myślę, iż Bóg, tworząc człowieka, przecenił ni... OSCAR WILDE Irlandzki poeta, prozaik, dramatopisarz i...Cytat "Im większy człowiek, tym głębsza je­go miłość" na... LEONARDO DA VINCI Właściwie Leonardo di ser Piero da ..."Myślę, więc jestem" (Cogito, ergo sum) To słowa? KARTEZJUSZ Francuski filozof, matematyk i fizyk, jede..."Mądra dziew­czy­na całuje, ale się nie za­kochu­je, słu... MERYLIN MONROE Amerykańska modelka i aktorka filmowa,..."Bądź sobą, cho­ciażby in­ni nie byli" Kto wypowiedział... PITAGORAS Grecki matematyk, filozof, mistyk kojarzony..."Człowieka trzeba mierzyć miarą serca – sercem." Słowa ... JAN PAWEŁ II Do którego polaka należą te słowa: "Piłka jest okrągła,... KAZIMIERZ GÓRSKI polski trener i działacz piłkarski, ..."Gwiazdor to człowiek, który latami pracuje jak opętany,... COCO CHANEL francuska projektantka mody, od 1915 roku..."Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ... ALBERT EINSTEIN niemiecki fizyk żydowskiego pochodzen..."Jeśli coś jest niemożliwe do wykonania, dajcie to zrobi... NAPOLEON BONAPARTE francuski wojskowy, Pierwszy Kons...Kto wypowiedział te słowa:  "Czoło, oczy, ob­licze częs... CYCERON Marek Tulliusz Cyceron, inaczej Marek Tullius...W czyjej piosence pada zdanie: "Któregoś dnia rzucę to w... RYSZARD RIEDEL polski wokalista i autor tekstów piose... Jak często korzystasz z internetu? Jakie masz wykształcenie? Wybierz płeć: Ile masz lat? W jakim województwie mieszkasz?
Przejdź do wyników

Śmierć czyha wokół nas.

Śmierć czyha wokół nas.

Utworzył: Jagoda

Data badania: od 2017-11-12 do 2017-11-30

Choć postęp medycyny jest niezmierny, wciąż mamy na świe...RÓŻYCZKA.     Różyczka jest chorobą wirusow...Wirus z rodziny Togaviridae przenosi się z człowieka na ...KRZTUSIEC.     Krztusiec jest ostrą chorobą...Tak.     W Polsce zgodnie z Programem Szcze...Choroby Heinego-Medina.     Ta wirusowa cho...Choroba ta występuje najczęściej u dzieci i młodych osób...WIRUS EBOLA.     Pierwsze przypadki choroby...Wysoka temperatura, bóle mięśni, biegunka.   ...BIEGUNKA.     Częsta przyczyna zgonów w kra...Chory oddaje w ciągu 24 godzin więcej niż 3 luźne stolce...Objawy raka płuc według Pana/Pani to?   Jakie badanie diagnostyczne służy według Pna/Pani wykryw...GRYPA.     Niby niegroźna, jednak niejednok...1-6 dni.     Od zakażenia do wystąpienia ob...CHOLERA.   Infekcja jelita, która rozprzestrzenia ...Afryka.     Cholera to choroba zakaźna, wyw...Gruźlica.     Choroba płuc, rozprzestrzenia...Fałsz.     Gruźlica jest chorobą zakaźną, k...Typowym objawem żółtej febry jest:   Żółtawy odcień skóry.     Choroba może prze...SYFILIS.     Choroba weneryczna (przenoszon...Prawda.     Leczenie kiły (syfilisu) polega...Zakażenia dolnych dróg oddechowych.   Dolnych - cz...Prawda.     Przyczyny zapalenia płuc to naj...Dżuma.     Najbardziej znana "Plaga". W cią...Prawda.     Dżuma, znana z historii jako cz...SARS.   Wirusowa choroba odzwierzęca, ostatni jej ...SARS (Severe Acute Respiratory Syndrome) to zespół ostre...Jakie, według Pana/Pani są objawy zakażenia wirusem SARS...Objawy SARS nie są charakterystyczne. W przebiegu chorob...TRĄD.     Przewlekła choroba, zyskała swą s...5-10 lat.     Przyczyną choroby jest prątki...
Przejdź do wyników

Kto wypowiedział te słowa?

Kto wypowiedział te słowa?

Utworzył: Jagoda

Data badania: od 2017-11-15 do 2017-11-30

Kto wypowiedział te słowa?   ''Czasami myślę, iż Bóg, tworząc człowieka, przecenił ni...Oscar Wilde   W którym filmie jeden z bohaterów wypowiada słynną kwest...''Psy''     Słowa wypowiedział: Franciszek ..."Wygraliśmy naszą wolność, którą nam teraz jakiś kurdupe...Henryka Krzywonos   "Masz rower, to pedałuj". Kto jest autorem tych słów? Zbigniew Boniek     Autorem tych słów jest ..."Jeśli coś jest niemożliwe do wykonania, dajcie to zrobi...Napoleon Bonaparte     Bonaparte o polski..."Uważam, że jestem menelem i jestem z tego dumny. Jest t...Maciej Maleńczuk   "Bardziej wierzę w dinozaury niż w Biblię, bo ciężko wie...Doda     "Wszystko przetrzymam - nazywanie faszystą, oszołomem, f...Paweł Kukiz   "Nie zasłaniaj mi słońca!" Kto jest autorem tych słów? Diogenes z Synopy.   Diogenes z Synopy do Alek..."Pomożecie?" Kto jest autorem tego słowa? Edward Gierek do zgromadzonych w Stoczni Gdańskiej.   "Za każdym razem, gdy widzę w telewizji te biedne, wygło...Mariah Carey   "Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: nic nie mów, nic nie rób...Arystoteles   Kto to powiedział? Czy można stąd zadzwonić na miasto...Maks w filmie ''Seksmisja''   Kto to powiedział? Co ty myślisz, cwaniaczku?! Że z ...Komisarz Jerzy Ryba w filmie ''Kiler''  
Przejdź do wyników

Co wiesz o kulturze?

Utworzył: Klaudia

Data badania: od 2017-11-15 do 2017-11-30

Która kobieta jako pierwsza otrzymała Nagrodę Nobla? MARIA SKŁODOWSKA-CURIE Na początku kariery naukowej M... Kto, według Biblii, był drugim mężczyzną na świecie? KAIN Zgodnie z Księgą Rodzaju, Kain i Abel byli synam... Który znany malarz ma imię jak nazwa państwa? DALI El Salvador to naj­mniej­sze i naj­gę­ściej za­l... Ile klawiszy ma typowy współczesny fortepian? 88 Roz­pię­tość 7 i ¼ oktawy jest stan­dar­dem dla ws... Czym są mirra i kadzidło, podarowane zgodnie z tradycj... TO ŻYWICE Obie aro­ma­tycz­ne żywice po­zy­sku­je się... Jak nazywał się mityczny pies Odyseusza? ARGOS Pies Ody­se­usza, Argos, jest symbolem psiej wi... W jakim kraju typowo używa się metalowych pałeczek do ... W KOREI Kultury Da­le­kie­go Wschodu różnią się kuchn... Jak nazywa się egipska kocia bogini? BASTET Bastet z głową kota była boginią ra­do­ści­,ta... Jak brzmi tytuł pierwszej księgi Biblii? KSIĘGA RODZAJU Dokładna data po­wsta­nia Księgi Rodza... Jak nazywa się znany paryski uniwersytet? SORBONA W roku 1158 założono Uni­wer­sy­tet Paryski. ... Z jakiej mitologii wywodzą się wampiry? SŁOWIAŃSKIEJ Wampir to fan­ta­stycz­na istota, która ... Co było używane jako jednostka masy w czasach antycznych? NASIONO Z CHLEBA ŚWIĘTOJAŃSKIEGO Chleb świę­to­jań­sk... Która z podanych sztuk walki pochodzi z Korei? TAEKWONDO Tra­dy­cyj­ne te­akwon­do zostało stwo­rzo­... Jak często korzystasz z internetu? Jakie masz wykształcenie? Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa?  Wybierz płeć: Ile masz lat? W jakim województwie mieszkasz?
Przejdź do wyników

Ciekawostki astronomiczne.

Utworzył: Klaudia

Data badania: od 2017-11-19 do 2017-11-30

Ile trwa obrót Ziemi wokół osi?   23 h 56 min 4 s Jeden pełny obrót Ziemi trwa 23 h 56 ... Która planeta Układu Słonecznego jest najzimniejsza? URAN Wewnętrzne ciepło Urana jest znacznie mniejsze n... Która z planet Układu Słonecznego ma najmniejszą powie... MERKURY Powierzchnia Merkurego to 75x10^6km^2, co sta... Z ilu planet obecnie składa się Układ Słoneczny?  OŚMIU Są to: Merkury, Wenus, Ziemia, Mars, Jowisz, Sa... Która z planet jest najjaśniejsza na ziemskim niebie?  WENUS Wenus jest zdecydowanie najjaśniejsza. Zawdzięc... Co to za planeta o jednolitym pozbawionym szczegółów w... URAN Górne warstwy atmosfery Urana składają się z zam... Czyimi imionami są nazwy księżyców Urana, jak Ariel, T... BOHATERÓW SZTUK SZEKSPIRA William Hershel, Anglik, od... Ile jest księżyców wszystkich planet w Układzie Słonec... 173 Planety skaliste księżyców mają mało: Ziemia jede... Który księżyc jako jedyny posiada aktywne wulkany? IO Jest to bardzo mały księżyc, który pozostaje pod o... Jak nazywa się supermasywna czarna dziura znajdująca s... SAGITTARIUS A To monstrum o masie przekraczającej 4,3... Ile czasu zajmuje światłu droga ze Słońca na Ziemię?  8 MINUT Odległość z Ziemi do Księżyca to około 1,2 se... Jakie "katastrofy naturalne" występują na księżycu?  TRZĘSIENIA GRUNTU Wstrząsy wywoływane są przez siły p... Które z podanych ciał niebieskich jest największe? GANIMEDES To największy z księżyców w Układzie Słonec... Które planety Układu Słonecznego nie posiadają natural... MERKURY I WENUS Tylko Merkury i Wenus nie posiadają n... Księżyc, podobnie jak Słońce, wygląda na dużo większy... BLISKOŚĆ INNYCH OBIEKTÓW Złudzenie to znane jest od s... Co stanowi najjaśniejszą część naszej galaktyki? GWIAZDOZBIÓR STRZELCA Gwiazdozbiór Strzelca to najjaś... Ile wynosi rok gwiezdny na Marsie?  OKOŁO 687 DNI Rok marsjański jest równy 687 dni ziems... Jak często korzystasz z internetu? Jakie masz wykształcenie? Jaka jest Twoja sytuacja zawodowa?  Wybierz płeć: Ile masz lat? W jakim województwie mieszkasz?
Przejdź do wyników

Klient

Utworzył: Agnieszka

Data badania: od 2017-11-16 do 2017-11-30

W jakim sklepie najczęściej robisz zakupy? Czy jesteś zadowolony z obsługi w sklepie? Czy ceny są adekwatne do jakości produktów? Płeć Wiek Województwo Jak często korzystasz z Internetu? Czy ceny są adekwatne do jakości produktów?
Przejdź do wyników

Siłownie i fitness

Utworzył: Anna

Data badania: od 2017-11-17 do 2017-11-30

Czy prowadzisz zdrowy tryb życia? Jaki sport uprawiasz regularnie? Czy chodzisz na siłownię? Uzupełnij treść pytaniaCzy na siłowni ćwiczysz z pomocą trenera personalnego? Czy jesteś na diecie? Jak oceniasz swój stan zdrowia? Jaki jest Twój wiek?
Przejdź do wyników

Praca

Utworzył: Karolina

Data badania: od 2017-11-17 do 2017-11-30

Jaką umowę o prace macie? Czy odpowiada Pani/Panu taka umowa? Płeć Wiek Województwo Wielkość miejscowości Liczba osób w gospodarstwie domowym Jak często korzystasz z Internetu?
Przejdź do wyników

Jestem patriotą -

Utworzył: Edek

Data badania: od 2017-11-03 do 2017-11-30

Czy jest Pan/i dumna z faktu  że jest dziś Polakiem ? Czy losy Państwa Polskiego są dla Pana/i ważne ? Czu uważasz się za patriotę ? Czy patriotyzm jest dzisiaj jest potrzebny ? Jak uważasz czy współczesna młodzież powinna być kszta...Według Pana/i patriotyzm przde wszystkim to : Czy obchodzi Pan/i święta państwowe ? Czy zna Pan ,Pani pieśni patriotyczne ? Ile zwrotek Hymnu Państwowego -Mazurek Dąbrowskiego jest...Mazurek Dąbrowskiego. Jeszcze Polska nie zginęła , ...  Sytuacja zawodowa Płeć ?
Przejdź do wyników