Znajdujesz się w przeglądzie wyników na żywo

Nazwa badania: Czy wierzysz w życie po śmierci? - świat pozagrobowy

Poniższa ankieta będzie o wierze w życie pozagrobowe lub jego brak. Ankieta będzie krótka i w pełni ANONIMOWA,nie zajmie więcej niż 5 minut. Prosimy o szczere i przemyślane odpowiedzi. Dziękujemy za poświęcenie czasu na wypełnienie ankiety.

Czy jesteś gotowy/a, aby zacząć?

N = 475

Na początek kilka pytań prostych wstępnych, aby pogrupować odpowiednio wyniki ankiety. Ile masz lat? Zaznacz przedział wiekowy, w którym jesteś.

N = 475

Twoja płeć?

N = 475

Czy wierzysz w jakąkolwiek formę życia pozagrobowego tzn. Niebo, Piekło ew. inny wymiar/rzeczywistość? Tzn. czy uważasz, że wraz z śmiercią ciała tu, na Ziemi, nie kończy się nasza egzystencja i istnieje tzw. "życie po śmierci"?

N = 475

Jeżeli wierzysz w życie pozagrobowe i tak zaznaczyłeś/aś w poprzednim pytaniu, opisz jak wyobrażasz sobie "świat pośmiertny" w kilku zdaniach. Jeżeli nie wierzysz - opisz Twoje wyobrażenia tj. ewentualna reinkarnacja lub "nicość".

N = 475

 

Określ, z którą ideą pośmiertną najbardziej się zgadzasz - tzn. w co najbardziej wierzysz, co uważasz, że jest najbardziej prawdopodobne?

N = 475

Wierzysz w duchy?

N = 475

Wierzysz w Boga? Jeśli tak, to na ile procent - od 0 do 100 - zaznacz na osi. Jeśli nie wierzysz - przeciągnij i wybierz zero (0)

N = 475

 

Czy miałeś/aś kiedykolwiek w swoim życiu jakieś zdarzenie paranormalne, które ciężko wytłumaczyć w sposób naukowy? Np. spotkanie ze zmarłym, widzenia duchów itd. - lub cokolwiek innego. Jeśli tak - opisz proszę to zjawisko, jeśli nie - napisz, że nie.

N = 475

 

Jakiej jesteś wiary?

N = 475

Jeżeli nie wierzysz w życie po śmierci - to chciałbyś/chciałabyś, aby ono istniało, czy wolałbyś/wolałabyś nicość (brak świadomości) i definitywny koniec egzystencji?

N = 475

Dlaczego chcesz, aby taka forma "życia pośmiertnego" istniała? - możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi.

N = 474

Jeżeli nie wierzysz w życie po śmierci - dlaczego? Opisz powód - co wydaje Ci się abstrakcją, niedorzecznością, sprzecznością itd.

N = 475

 

Jeżeli Niebo i Piekło istnieje - uważasz, że gdzie trafiłbyś?

N = 475

Jeżeli niebo i piekło istnieje - uważasz, że trafią tam również zwierzęta oprócz ludzi? (koty, psy itd.)

N = 475

Jak zapatrujesz się na powiedzenie "życie po śmierci wygląda tak, jak życie przed narodzinami" - przed narodzinami nie było nas, a świat istniał miliardy lat - to tak samo będzie istniał bez nas i bez naszej świadomości po śmierci.

N = 475

 

Istnieje taki pogląd - jeśli życie po śmierci istnieje i skoro Bóg jest wszechmogący, to przecież w każdej chwili może zniszczyć również i niebo oraz dusze wszystkich zmarłych na "tamtym świecie" i może w każdej chwili wszystko zniknąć. Nie ma gwarancji życia wiecznego, nawet, jeśli ono istnieje -Co o tym sądzisz? - opisz.

N = 475

 

Po co istniejemy? W jakim celu powstał świat, życie? Kto je stworzył? - wyraź swoje zdanie, poglądy.

N = 475