Mieszkasz w Warszawie? Wypowiedz się!

2012-04-03 16:30:16  

Ruszył innowacyjny projekt badawczy, dedykowany Stolicy. Warsaw Watch, to pierwszy w Polsce, lokalny omnibus internetowy. Projekt jest wspólną inicjatywą Instytutu Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego i serwisu badawczego StudentsWatch.pl.

 

Celem projektu jest poznanie opinii mieszkańców Warszawy na temat standardu życia i innych kluczowych dla nich kwestii.  Dzięki badaniom w których będą uczestniczyć mieszkańcy stolicy, możliwe stanie się obiektywne diagnozowanie sytuacji bieżącej. Drugim etapem, będzie szukanie i zbieranie opinii dotyczących możliwości rozwiązania istniejących problemów oraz propozycji działań, które ułatwią i uprzyjemnią życie w Warszawie.

warsaw watch

Główne obszary w których prowadzone będą badania to: infrastruktura, opieka medyczna, transport, EURO2012, ceny usług, czyli zagadnienia wzbudzające najwięcej emocji wśród mieszkańców Warszawy. Planowane są także badania „ad – hoc”, związane z pojawiającymi się na bieżąco problemami.

Zbieranie informacji będzie odbywać się głównie w formie badań on-line, prowadzonych za pośrednictwem platformy internetowej StudentsWatch.pl. Wyniki będą opracowywane i interpretowane przez doświadczonych socjologów, tak, aby po umieszczeniu ich serwisie internetowym www.warsawwatch.pl, były czytelne dla każdego.Podziel się


Pozostałe aktualności

*Lista prezentuje tylko projekty dopuszczone do publikacji przez Użytkowników SW lub Zleceniodawców.