Opis raportu - Połowa Polaków finansuje zakup nieruchomości z kredytuCo trzeci ankietowany czerpie informacje na temat deweloperów i ich inwestycji od znajomych lub rodziny. Podobny odsetek zagląda na stronę dewelopera, a prawie 30% - obserwuje, czy w interesującej go okolicy nie powstaje nowa inwestycja. Co czwarty respondent szuka informacji na innych stronach internetowych.

Najważniejsze elementy przy podejmowaniu decyzji o kupnie mieszkania to cena nieruchomości (41%), jej lokalizacja (36%) oraz koszty eksploatacji, utrzymania mieszkania (25%).

Badani finansowali lub planują finansować zakup mieszkania głównie z własnych oszczędności (47%) oraz z kredytu hipotecznego (46%).Prezentacja raportu***

Badanie zostało zrealizowane w dniach 26.02-28.02.2017 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 438 ankiet z osobami, które w ciągu ostatniego roku kupiły mieszkanie z rynku pierwotnego lub planują kupić takie mieszkanie w ciągu nadchodzącego roku. Kwestionariusz badawczy został przygotowany przez agencję SW RESEARCH.

Zobacz inne raporty