Opis raportu - Generation Mobile 2014

Prezentowane wyniki pochodzą z badania zrealizowanego przez Agencję Badań Rynku i Opinii SW Research we współpracy z NoNoobs. Przeprowadzono je w dniach 3-16 marca 2014 r. metodą internetowych wywiadów kwestionariuszowych wśród panelistów SWPanel.pl na reprezentatywnej próbie 5226 osób.

Badanie pokazuje, że znacząco wzrosła popularność wykorzystania smartfonów w procesach zakupowych m. in. do pozyskiwania informacji o produkcie, zamawiania usługi oraz kupowania w mobilnych wersjach sklepów internetowych. W ciągu ostatnich dwóch lat odsetek osób wykorzystujących smartfony do płatności wzrósł o 20%. Istotne jest także przywiązanie właścicieli do swoich urządzeń. 62% badanych korzystna ze smartfona w czasie spotkania ze znajomymi, 41% podczas rodzinnego obiadu, a co czwarty w sklepie, aby uzyskać rabat. Z kolei tablety są wykorzystywane zarówno do zabawy z dziećmi (26%) jak i w czasie konferencji (17%).

W raporcie zaprezentowano także najpopularniejsze marki smartfonów, tabletów i telefonów oraz zadowolenie klientów z posiadanego urządzenia. Największą satysfakcję z posiadanego produktu wykazują właściciele telefonu Nokia (81%), ta

bletu Lenovo (97%), i smarftona HTC (93%). Ostatnia część raportu poświęcona jest perspektywie, jaka jest kreowana przez ciągły rozwój urządzeń i aplikacji mobilnych. Respondenci wskazali interesujące ich kierunki rozwoju nowych technologii takie jak: medycyna i diagnostyka czy zarządzanie gospodarstwem domowym.

Dla pokolenia młodych ludzi, którzy nie rozstają się ze swoimi urządzeniami, płacenie rachunków przez telefon czy zamawianie zakupów do domu powinno być tak oczywiste jak pisanie smsów. Dlatego też przyszłość urządzeń mobilnych wydaje się obiecująca.

Zapraszamy do zapoznania się z raportem:Więcej informacji na temat rapotu udziela:

Mateusz Wachowiec
Project Manager w SW Research
Zobacz inne raporty